مرکز آموزش های فرهنگی هنری دارالفنون

Smaller Default Larger

تاریخچه آموزشگاه

 

طرح تأسیس مرکزآموزش های فرهنگی،هنری وسینمایی دارالفنون در اردیبهشت ماه سال1377 درهیات مدیره شرکت آرمان آبی هنر،مطرح گشت.
طراحی و اجرای این مهم به مدیر عامل شرکت سپرده شد که مأمور انجام مطالعات و اخذ مجوزهای لازم جهت ایجاد این نهادگردد.

در نتیجه، پژوهش در باب ساختار و شیوه‌ی فعالیت مراکز و آموزشگاه های  مهم هنری و سینمایی در جهان، مشورت با فعالان حرفه‌‏ای و اساتید وهمچنین نیازسنجی درخصوص ضرورت و اهمیت تأسیس چنین مرکزی در دستور کار قرار گرفت.

در تیرماه سال 1377، تفاهم نامه هایی با حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ومدیریت مراکز فرهنگی هنری مناطق مختلف (فرهنگسراهاوخانه های فرهنگ) سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منعقدوفعالیتهای آموزشی این شرکت آغازشد،باچنین پشتوانه ای مجتمع فنی وحرفه ای آزادملل با اخذ مجوز ازسارمان آموزش فنی وحرفه ای وزارت کارواموراجتماعی تاسیس گردید.

با توجه به اینکه فعالیت های تعریف شده در سند چشم انداز به حوزه فعالیت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی مرتبط می شد پس از اخذ مجوزهای لازم از دفتر گسترش وبرنامه ریزی نیروی انسانی وسینمایی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی آموزشگاه آزادسینمایی دارالفنون رسماتاسیس و درادامه موفق به اخذمجوز آموزشگاه آزاد هنری درجه 1 از دفتر آموزش های فرهنگی هنری معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی وهمچنین مجوز برگزاری دوره های مهارتی کاردانش درحوزه های هنر وسینما گردید.

از آن تاریخ تاکنون،برنامه‌‏ریزی‌‏های آموزشی و پژوهشی این مرکز در شوراهای پنجگانه تصویب وضمن برگزاری دوره های آموزشی متعدد اقدام به برگزاری نشست‏‌ها ،کارگاه‌‏های آموزشی، نمایشگاه ها ،مسابقات وجشنواره های متعددی  نموده است.

اهم اهداف این مراکز ارتقا سطح آموزش های فرهنگی ، هنری ، سینمایی در راستای افزایش سوادبصری آحادجامعه، پرکردن اوقات فراغت وهمچنین مهارت ، کارآفرینی و اشتغال در حوزه های مرتبط می باشد.
بنیان حرکت های فرهنگی این مرکز بر پایه اعتقادات مذهبی ، آرمان های ملی و در راستای راهبردهای محتوایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ورود و توفیقات روزافزون فارغ التحصیلان دارالفنون به عرصه های حرفه ای ، جشنواره ها ، نمایشگاه ها ، دوسالانه ها و بازارهای صنفی و کسب افتخارات و تقدیرنامه های متعدد سبب گردیده است که این مرکز در میان اصحاب فرهنگ و هنر ،جامعه سینمایی،دانشگاهیان،صنوف سینمایی و عکاسان و فیلمبرداران تهران و شهرستان ها دارای جایگاه تاثیر گذاری باشد

برگزاری مستمرکارگاه های ارتقا مهارت وبه روزرسانی مستمر اطلاعات فارغ التحصیلان به کارآمدی دانش آموختگان این مرکزاعتبار مضاعفی بخشیده است

هم اکنون تعداد بیشماری از فارغ التحصیلان این مرکز را هنرمندان صاحب نام و جوانان افتخارآفرین کشور در عرصه هنر و رسانه تشکیل می دهند این مرکز تا پایان مهرماه  1395 تعداد 18000 نفر فارغ التحصیل داشته است

منشور اخلاقی مرکز آموزش های فرهنگی هنری دارالفنون

ما کارکنان مرکز آموزش های فرهنگی هنری دارالفنون با توکل به خداوند مهربان، بر این باوریم؛ که خدمتگزار مردم در عرصه آموزش فرهنگ وهنر واعتلای دانش سمعی وبصری وسواد هنری فارسی زبانان ارجمنددرتمام نقاط جهان هستیم.
ما به عنوان خانواده ای متحد در راستای اصول اعتقادی مان در زمینه تعلیم وتعلم وآموزش مهارت دررشته های هنری ، سینمایی وسمعی وبصری ضمن تکریم انسان هاو پایبندی به اعتقادات مذهبی و اصول اخلاق حرفه ای با استفاده ازاساتید مجرب ومتعهد وآخرین تجهیزات وروش های نوین آموزشی و فناوری های پیشرفته کمک آموزشی ، اصول رفتاری و ارزش های اخلاقی زیر را باور داریم و برای تحقق و نهادینه شدن آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

- باورقلبی به فرهنگ دینی و ملی در گفتار و رفتار و در ارتباط صحیح با همکاران،مشتریان و مخاطبان 

- پایبندی به ارزش های اخلاقی و اسلامی درارتباطات وتعاملات فردی و سازمانی با توجه به سه اصل صمیمیت،صداقت و صراحت .

- رعایت احترام ، ادب ، متانت و کرامت انسانی نسبت به همکاران ، مشتریان و مخاطبان و پایبندی به فرهنگ نقدپذیری ، -

پاسخگویی ، مسئولیت پذیری و اعتماد متقابل و بسترسازی برای رشد حرفه ای و قانون مداری .

- حفظ حقوق مشتریان ، باشفاف سازی اطلاعات(دوره های آموزشی،رزومه اساتید،امکانات و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی) و در دسترس قراردادن مقررات و ضوابط آموزشی و انضباطی جهت عموم در وب سایت رسمی آموزشگاه و پرهیز از ابهام و فریب مشتریان به جهت کسب سود .

- آموزش وتلاش مستمر در راستای به روز رسانی و ارتقاء مهارت مدیران،معاونین ،اساتید،کارمندان ،هنرجویان و فارغ التحصیلان


- ارج نهادن به صیانت از خوشنامی و اعتبار آموزشگاه در کیفیت آموزش،مشتری مداری،سلامت اخلاقی و صلاحیت علمی


 - رعایت و اجرای کامل قوانین ، مقررات و ضوابط اداری و پرهیز از هرگونه سوء استفاده از موقعیت شغلی و تبعیض در تعاملات و ارتباطات کاری و حفظ اطلاعات و اسرار درون سازمانی .


 - التزام به اجرای صحیح و به موقع تعهدات و احساس مسئولیت و تعلق نسبت به حرفه و سازمان و ایجاد توازن بین منافع فردی و سازمانی با اولویت دهی به اخلاق حرفه ای .

 - ارزش نهادن به زمان و وقت شناسی در انجام فعالیت ها و تعهدات و پاس داشتن حقوق و وقت همکاران و مشتریان .

 - رعایت نظم ، انضباط و پیراستگی محیط کار و حفظ حجاب و آراستگی در پوشش ظاهری مطابق با فرهنگ اسلامی و ملی .

  - استفاده بهینه از منابع و امکانات و جلوگیری از اسراف با رعایت صرفه جویی خردمندانه و حذف تشریفات اضافی .

 - رازداری و امانت داری در كنار پايبندی كامل به انجام وظايف شغلی و حرفه ای به عنوان يك اصل مهم در مسير تعالی سازمانی

 - استقبال ازانتقادات و پیشنهادات مشتریان و بهره گیری از آن به عنوان زمینه ساز رشد و ارتقاء خدمات سازمان .

  - دوری ازغيبت ، بدگويي و تكرارشنيده هاي ناصواب كه منجر به هتك آبروي همکاران ، مشتریان و یا مخاطبان خواهد شد و نیزدوری از مظاهر فساد اداري ؛ توصيه ، سفارش و اخذ هر گونه هديه غيرمتعارف در راستای ارایه خدمت صادقانه و پاسخ گويي شفاف ، دقيق و به موقع به مشتریان

 - احترام به رعایت حقوق صنفی خویش و همکاران در سایر مراکز فرهنگی هنری و آموزشی .

 - پایبندی به قوانین و مقررات و پاسخگویی شفاف و صادقانه به متولیان نظارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی .

 

 

جوملا فارسی