مرکز آموزش های فرهنگی هنری دارالفنون

Smaller Default Larger

گزارش حضور دارالفنون درنمایشگاه دیجیتال

 

حضور مرکز آموزش های فرهنگی و هنری دارالفنون در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی دوربین‌های دیجیتال، هنر عکاسی وتصویربرداری، صوتی وتصویری وتجهیزات وابسته

 

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی دوربین‌های دیجیتال، هنر عکاسی وتصویربرداری، صوتی وتصویری وتجهیزات وابسته روزچهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه باحضوردکترعلی اصغرخانی(مشاورعالی شهردارتهران)، مهرشادکاظمی(رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان تهران)، محمدحسین اسماعیلی(معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان تهران)، رئیس و اعضای هیات مدیره اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران تهران و برخی مسئولان فرهنگی هنری، هنرمندان، خبرنگاران وعکاسان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا؛ گفته می‌شود این نمایشگاه مدل بومی نمایشگاه بین‌المللی فتوکیناست که هر دو سال یکبار در شهرکلن آلمان برگزار می‌شود و طی ۱۲سال برگزاری مستمر به مهم‌ترین رویداد درصنعت وهنر عکاسی، تصویربرداری وتجهیزات وابسته در ایران تبدیل، و موجب تقویت تولیدات داخلی ومقابله با تحریم‌ها شده است.در این نمایشگاه ۸۰ واحد تولیدی و نمایندگی از کشورهای ژاپن، کره‌جنوبی، تایوان، مالزی، اندونزی، چین، سنگاپور، هلند، بلژیک، تایلند، استرالیا، آمریکا، فنلاند، آلمان و انگلیس حضور داشته ومشارکت‌کنندگان در این رویداد فرهنگی، آخرین دستاوردهای خود را در انواع گروه‌های کالایی دوربین‌های عکاسی و تصویربرداری آماتور و حرفه‌ای، قطعات و لوازم انواع دوربین، ماشین‌های اداری، خدمات و تجهیزات لابراتوار، سیستم‌های‌ کنترل، تجهیزات عکسبرداری و تصویربرداری متحرک، تجهیزات استودیوهای عکاسی و چاپ عکس به مدت ۴ روز به معرض نمایش می‌گذارند.

خانی

001

04

21

از مهم‌ترین بخش‌های این نمایشگاه می‌توان به برگزاری۳ نمایشگاه عکس ازعکاسان و هنرجویان عکاسی و نمایشگاه باشکوهی از آثار هنرجویان آموزشگاه سینمایی دارالفنون به صورت لایت باکس درگالری فعالیتهای فرهنگی وهنری دارالفنون و همچنین برگزاری کارگاه‌های ارتقاء مهارت و بروزرسانی اطلاعات رایگان توسط مرکز آموزش‌های فرهنگی هنری دارالفنون اشاره کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان تهران هم برگزاری این قبیل نمایشگاه‌ها را مثبت ارزیانی کرد و از برگزاری نمایشگاه عکس هنرجویان و رویش استعدادهای هنری جوان ابراز خرسندی کرد.

وی ضمن تشریح برنامه‌های این اداره درباره ضوابط مشاغل خانگی درحوزه فرهنگ وهنر گفت: این موضوع در این اداره برابر سیاست‌های ابلاغی انجام می‌شود و هنرمندان واجد شرایط می‌توانند از تسهیلات اشتغال‌زایی استفاده کنند.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توجه به بروزرسانی اطلاعات و ارتقاء مهارت هنرجویان و فارغ‌التحصیلان را اقدامی ارزشمند توصیف کرد و آموزش هنر را یکی از مسائل مهم در حوزه فرهنگ و هنر خواند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان تهران از تدارک برگزاری جشنواره‌های متعدد فرهنگی هنری و برنامه‌های فرهنگی استان تهران خبرداد.

وی با اشاره به برگزاری هفته‌های فرهنگی تهران که از آغازسال ۱۳۹۳در برج میلاد تهران درحال برگزاری است؛ به سیاست‌های اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی تهران اشاره کرد و توسعه تعامل با اصحاب فرهنگ و هنر و هنرمندان و استفاده از ظرفیت‌های موسسات فرهنگی هنری و آموزشگاه‌های هنری و سینمایی استان تهران را از اولویت‌های این معاونت خواند.

در آئین اختتامیه نمایشگاه محمدمهدی تدین موغاری(مدیر مرکز آموزش‌های فرهنگی هنری دارالفنون و دبیر برگزاری کارگاه‌های آموزشی ضمن تشکر از فریدون نوری برگزارکننده نمایشگاه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی انجام شده، برگزاری ۹ کارگاه آموزشی توسط اساتید صاحب‌نام در حوزه عکاسی و فیلمسازی و اعطای گواهینامه ارتقاء مهارت به شرکت‌کنندگان در کارگاه‌های آموزشی را بخش مهمی از برنامه‌های فرهنگی انجام شده توصیف کرد.

در ادامه مراسم از ۴۰ نفر از عکاسان برگزیده، فعالان فرهنگی و اساتید برگزیده تقدیر شد.

همچنین علاوه بر آموزشگاه سینمایی دارالفنون، شرکت دید افراز، باشگاه عکاسان جوان وهفته نامه جهان سینما نیز با اعطای هدایایی به برگزیدگان از این رویدادفرهنگی و هنری حمایت کردند.                                                                  

جدول برنامه کارگاه های آموزشی ارتقاء مهارت و به روز رسانی اطلاعات مرکز آموزش های فرهنگی هنری دارالفنون  
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی دوربین های دیجیتال، هنر عکاسی و تصویربرداری، سمعی و بصری و تجهیزات وابسته


چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه 

ساعت برگزاری

مدرس

موضوع کارگاه

16 الی 17

استاد جواد پورسعید

اصول طراحی عکس

17:15 الی 18:15

استاد مهدی کیهور

لزوم ارتقاء سطح سواد بصری در جامعه

پنجشنبه 1 خرداد ماه

ساعت برگزاری

مدرس

موضوع کارگاه

16 الی 17

استاد مهدی غلامی نسب

جاذبه و دافعه در عکس

 17:15 الی 18:15

استاد محمد رضا پیل آرام

نورپردازی پرتره

18:30 الی19:30

استاد محمد سعید خسروی

نشست تخصصی تدوین فیلم

جمعه 2خرداد ماه

ساعت برگزاری

مدرس

  موضوع کارگاه

17الی 16

استاد فرخ مجیدی

نورپردازی پیشرفته(1)

  17:15 الی 18:15

استاد فرخ مجیدی

نورپردازی پیشرفته(2)

  18 الی19:30

استاد ضیاء الدین خطیر

مقایسه خروجی تصویر دیجیتال و نگاتیو

مراسم تقدیر از فعالان عکاسی و اعطای گواهی نامه

 

جوملا فارسی